اگر میخواهید به باتری تبلت و موبایل خود شوک وارد کنید باید بدانید که ولتاژ باتری تبلت و موبایل چقدر است؟ تا زمانی که به ان شوک دادید، موجب سوختگی نشود. در باتری نو به صورت دقیق به این موضوع پرداختیم و شما به راحتی میتوانید ولتاژ خروجی باتری موبایل، خود را بسنجنید.

حتما تا به الان در مورد ولتاژ باتری موبایل شنیده اید. در این مقاله می خواهیم در مورد ولتاژ مورد نیاز گوشی برای شما توضیح دهیم. ولتاژ یکی از مهم ترین مشخصه هایی است که در مورد باتری به آن اشاره شده است.

با توجه به اینکه ولتاژ تاثیر بسیار زیادی روی شارژ دهی گوشی دارد شما باید بدانید که گوشی موبایل شما به چه ولتاژ با چه قدرتی نیاز دارد. (باتری تبلت)

ولتاژ باتری تبلت و موبایل، تاثیر بسیار زیادی روی روشن ماندن گوشی دارد و البته که مقدار آن نیز دارای اهمیت می باشد. میزان ولتاژ، روی مقدار شارژ شدن گوشی توسط شارژر نیز تاثیر دارد.

به صورت کلی ولتاژی که برای باتری در نظر گرفته شده است چیزی حدود 3.7 ولت تا 4.2 ولت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از ولتاژ گوشی خود از ولتمتر استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ولتاژ باتری گوشی برای شما توضیح دهیم.

ولتاژ چیست و شارژر موبایل چند ولت است ؟

ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ ولتاژ را در یک تعریف عامیانه و قابل درک می‌توان به عنوان فشار برق یا شدت جریان الکتریکی تعریف کرد. بنابراین هرچقدر ولتاژ بیشتر باشد، نیروی الکتریکی با فشار و قدرت بیشتری انتقال پیدا می‌کند.

شارژر موبایل ها از نظر ولتاژ می‌توانند نسبت به هم تفاوت هایی داشته باشند، اما تقریبا در 80 درصد مواقع شارژر های موبایل 5 ولتی هستند و این ولتاژ به عنوان یک استاندارد مناسب برای شارژر گوشی های موبایل در نظر گرفته شده است. (باتری تبلت)

البته این روزها با روی کار آمدن تکنولوژی های شارژ سریع و استفاده از پورت USB C گاها دیده می‌شود که شارژر برخی از گوشی های ولتاژی بیشتر از 5 ولت را هم ارائه می‌کند. هرچقدر ولتاژ شارژر یک گوشی بیشتر باشد، سرعت شارژ باطری موبایل هم توسط آن سریع تر انجام می‌گیرد.

ولتاژ مناسب برای شارژ باتری _ ولتاژ باتری تبلت و موبایل

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ولتاژ باطری موبایل توضیح دهیم، شما باید مفهومی کلی در مورد ولتاژ در ذهن خود داشته باشید. به صورت کلی می توان گفت که ولتاژ یعنی فشار برق یا همان شدت جریان الکتریکی.

پس عملکرد باتری موبایل شما به میزان ولتاژ بستگی دارد و هر چه بیشتر باشد، درواقع فشار و قدر بیشتری انتقال پیدا می شود. به صورت استاندارد شارژرهای موبایل باید 5 ولت باشند اما باز هم در نظر داشته باشید که این میزان ولت در تمامی شارژر ها متفاوتی می باشد.

ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ ولتاژ شارژر تاثیر بسیار زیادی روی شارژ شدن باتری دارد. سرعت و شدن شارژ شدن باتری بستگی به ولتاژ شارژر دارد. به طوری که با افزایش ولتاژ باتری،

سرعت شارژ شدن گوشی نیز افزایش پیدا می کند و گوشی سریع تر شارژ می شود. شما نمی توانید به صورت خود به خود ولتاژ شارژ گوشی را افزایش دهید و این مقدار به ظرفیت باتری موبایل شما بستگی دارد. (باتری تبلت)

اگر ولتاژ شارژر متناسب با باتری گوشی نباشد، زمانی که شما گوشی را با ولتاژ بالا به شارژ بزنید ممکن است باعث منفجر شدن آن شود. پس به شما توصیه می کنیم شارژر گوشی خود را طبق ولتاژ باتری موبایل که دارید انتخاب و خریداری کنید.

ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ اگر می خواهید پس از ساعتی که موبایل خود را به شارژ متصل می کنید مشکلی برای باتری آن پیش نیاید، باید از ولتاژ باتری موبایل مناسب استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید ولتاژ باتری موبایل خود را پیدا کنید، می توانید به آداپتور موبایل خود نگاه کنید، تمام اطلاعات شارژر روی این قسمت از شارژر نوشته شده است و شما می توانید به مشخصات شارژر گوشی خود پی ببرید.

ولتاژ باتری، ولتاژی ورودی و خروجی و یا شدن جریان را می توانید از روی این قسمت شناسایی کنید. توجه داشته باشید که ولتاژ با جریان تفاوت بسیار زیادی دارد.

تست ولتاژ و جریان باطری های گوشی موبایل.

ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ ولتاژ نامی باطری : حداقل ولتاژی که باطری باید داشته باشد تا گوشی روشن شود. یا حداقل ولتاژی که باطری داشته باشد تا شارژر بتواند ان را شارژ کند.

که این ولتاژحداقل  معمولا 3.7 ولت است. ودر شارژ کامل(فول شارژ) 4.2 ولت می باشد. (باتری تبلت)

تست یک باطری گوشی موبایل:

1-ابتدا گوشی را شارژ کنید

2-ولتاژ باطری رو با ولتمتر اندازه گیری کنید اگر کمتر از 3.7 ولت بود نیاز به شوک دارد.

روش شوک دادن:

ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ 3-منبع تغذیه را روی 7 یا 8 ولت قراردهیدو جریان را روی 1آمپر تنظیم کنید.سیم منبع تغذیه را در بایاس موافق به باطری به مدت 15 ثانیه وصل کنید. حدود 4تا 5 بار این کار را تکرار کنید.

سپس ولتاژ را اندازه گیری کنید ولتاژ به 4.2 ولت میرسد که برای شارژ شدن  و راه اندازی موبایل آماده می باشد.

نکته: شوک دادن باطری و رسیدن ولتاژ به 4.2 ولت نشانه احیاء کامل ان نیست بلکه تست جریان نیز باید انجام شود. تا به سالم بودن باطری اطمینان کنیم. (باتری تبلت)

باتری تبلت
باتری تبلت