ولتاژ باتری موبایل و تبلت

باتری تبلت

ولتاژ باتری موبایل چیست؟!

اگر میخواهید به باتری موبایل خود شوک وارد کنید باید بدانید که ولتاژ باتری تبلت و موبایل چقدر است؟ تا زمانی که به ان شوک دادید، موجب سوختگی نشود. در اینجا به صورت دقیق به این موضوع پرداختیم و شما به راحتی میتوانید ولتاژ خروجی باتری موبایل، خود را بسنجنید. حتما تا به الان در مورد ولتاژ باتری موبایل شنیده اید.

در این مقاله می خواهیم در مورد ولتاژ مورد نیاز گوشی برای شما توضیح دهیم. ولتاژ یکی از مهم ترین مشخصه هایی است که در مورد باتری به آن اشاره شده است. با توجه به اینکه ولتاژ تاثیر بسیار زیادی روی شارژ دهی گوشی دارد شما باید بدانید که گوشی موبایل شما به چه ولتاژ با چه قدرتی نیاز دارد.

همچنین بخوانید: خرابی باتری موبایل

ولتاژ-باتری-موبایل

ولتاژ چیست و شارژر موبایل چند ولت است؟!

ولتاژ باتری تبلت و موبایل، تاثیر بسیار زیادی روی روشن ماندن گوشی دارد و البته که مقدار آن نیز دارای اهمیت می باشد. میزان ولتاژ، روی مقدار شارژ شدن گوشی توسط شارژر نیز تاثیر دارد. به صورت کلی ولتاژی که برای باتری موبایل آیفون در نظر گرفته شده است چیزی حدود 3.7 ولت تا 4.2 ولت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از ولتاژ گوشی خود از ولتمتر استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ولتاژ باتری گوشی برای شما توضیح دهیم.

ولتاژ را در یک تعریف عامیانه و قابل درک می‌توان به عنوان فشار برق یا شدت جریان الکتریکی تعریف کرد. بنابراین هرچقدر ولتاژ بیشتر باشد، نیروی الکتریکی با فشار و قدرت بیشتری انتقال پیدا می‌کند. شارژر موبایل ها از نظر ولتاژ می‌توانند نسبت به هم تفاوت هایی داشته باشند، اما تقریبا در 80 درصد مواقع شارژر های موبایل 5 ولتی هستند و این ولتاژ به عنوان یک استاندارد مناسب برای شارژر گوشی های موبایل در نظر گرفته شده است.

همچنین جهت اطلاع از گارانتی باترینو  مقاله گارانتی باتری موبایل را مطالعه بفرمایید.

باتری گوشیت اذیتت میکنه؟! کافیه پیام بدی

ولتاژ مناسب برای شارژ باتری به چه صورت است؟!

عملکرد باتری موبایل سامسونگ شما به میزان ولتاژ بستگی دارد و هر چه بیشتر باشد، درواقع فشار و قدر بیشتری انتقال پیدا می شود. به صورت استاندارد شارژرهای موبایل باید 5 ولت باشند اما باز هم در نظر داشته باشید که این میزان ولت در تمامی شارژر ها متفاوتی می باشد. ولتاژ باتری تبلت و موبایل _ ولتاژ شارژر تاثیر بسیار زیادی روی شارژ شدن باتری دارد.

سرعت و شدن شارژ شدن باتری بستگی به ولتاژ شارژر دارد. به طوری که با افزایش ولتاژ باتری، سرعت شارژ شدن گوشی نیز افزایش پیدا می کند و گوشی سریع تر شارژ می شود. شما نمی توانید به صورت خود به خود ولتاژ شارژ گوشی را افزایش دهید و این مقدار به ظرفیت باتری موبایل شما بستگی دارد.

همچنین بخوانید: تشخیص باتری اصلی گوشی

انواع-ولتاژ-باتری-موبایل

اگر می خواهید پس از ساعتی که موبایل خود را به شارژ متصل می کنید مشکلی برای باتری آن پیش نیاید، باید از ولتاژ باتری موبایل مناسب استفاده کنید. برای اینکه بتوانید ولتاژ باتری موبایل خود را پیدا کنید، می توانید به آداپتور موبایل خود نگاه کنید، تمام اطلاعات شارژر روی این قسمت از شارژر نوشته شده است و شما می توانید به مشخصات شارژر گوشی خود پی ببرید. ولتاژ باتری، ولتاژی ورودی و خروجی و یا شدن جریان را می توانید از روی این قسمت شناسایی کنید. توجه داشته باشید که ولتاژ با جریان تفاوت بسیار زیادی دارد.

نحوه شوک دادن به باتری موبایل

نکته: شوک دادن باطری و رسیدن ولتاژ به 4.2 ولت نشانه احیاء کامل ان نیست بلکه تست جریان نیز باید انجام شود. تا به سالم بودن باطری اطمینان کنیم.

شوک-دادن-به-باتری-موبایل

خرید باتری های اورجینال و اصل از باترینو

چگونه نحوه کارکرد صحیح ولتاژ باتری موبایل را چک کنیم؟!

برای گوشی های موبایل هوشمندی که امروزه کارایی دارد ولتاژی حدود 3.7 در نظر گرفته شده است. در واقع اگر این میزان کمتر باشد باتری تلفن همراه روشن میشود اما میزان باتری پایین بر روی صفحه نمایش نشان داده میشود. این عدد اگر از 2 ولت کمتر باشد دیگر گوشی موبایل شما روشن نخواهد شد. سوال اینجاست که چگونه از شارژ باتری موبایل و ولتاژ آن اطمینان حاصل کنیم؟ در مرحله اول این شک را به خود راه ندهید که ولتاژ باتری موبایل خود دچار مشکل شده است این حالت برای زمانی است که برای موبایل شما مشکلی ایجاد شود. در این حالت است که ابزاری به نام مولتی متر آنالوگ به کار می آید برای بررسی ولتاژ باتری موبایل با مولتی متر کافی است که تلفن همراه خاموش شود و در صورت آنکه خروج باتری نیاز به متخصص نداشته باشد می توان آن را خارج نمود سپس ولتاژ باتری را روی باتری اورجینال تلفن همراه جست و جو کنید و به وسیله مولتی متر آن را آزمایش کنید. اکثر موبایل هوشمندی که در سال های اخیر وارد بازار شده است قابلیت جا به جایی و بیرون آمدن ندارند. بسیاری از لوازم الکترونیکی به خصوص موبایل ، تبلت یا لپ تاب تا ولتاژ 5 ولت کارایی دارند. میانگین حدودی آن همان عدد ذکر شده است. با سرچ در گوگل می توان میزان دقیق ولتاژ و آمپر هر نوع مدل از تلفن را بررسی نمود و آن را روی گوشی تلفن همراه بررسی نمود و در صورتی که با مشکل مواجه شدید میتوانید تلفن خود را به متخصص این حوزه نشان دهید .

باتری گوشیت اذیتت میکنه؟! کافیه پیام بدی

کلیدواژه : باتری موبایل
MHD
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *