علت زود خالی شدن باتری اپل

خالی شدن باتری اپل

چرا باتری آیفون شارژ خالی می کند؟

برند آیفون یکی از محبوب ترین کمپانی های سازنده تلفن های همراه است که هر ساله از نمونه های جدیدی از محصول خود، رو نمایی می کند. در سال های گذشته یکی از مسائلی که هم اکنون هم موجب نگرانی مشتریان گوشی آیفون است باتری آن می باشد! چرا که هر ساله امکانات بیشتری برای آن تعریف میشود و مصرف کننده نیاز بیشتری به باتری برای امور روز مره دارد این در صورتی است که باتری ها اکثر جوابگو این نیاز نیستند و در دراز مدت شارژ خالی میکنند!

در این مقاله به یکی از پر رنگ ترین دغدغه های مصرف کنندگان گوشی های آیفون می پردازیم و خواهیم گفت که دلیل زود خالی شدن باتری آیفون چیست؟ ممکن است بعد از دانستن این مطلب دیگر وقت آن رسیده باشد که باتری تلفن همراه خود را عوض کنید! اما در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور با آگاهی بیشتر باعث دوام بیشتر آن شوید.

دلیل زود خالی شدن باتری آیفون به شما کمک خواهد کرد که با تنظیمات مجدد رعایت برخی موارد مهمی که در این مقاله ذکر میکنیم بتوانید به صورت طولانی تری از گوشی خود استفاده کنید. همچنین بدانید که چطور در موقعیت هایی که دسترسی به منبع شارژ ندارید به شکل بهینه تری از باتری تلفن خود استفاده کنید.

علت زود خالی شدن باتری آیفون چیست؟

مشکل زود خالی شدن انواع باتری گوشی آیفون، می تواند دلایل متعددی داشته باشد. 8 دلیل از رایج ترین دلایل آن ها عبارتند از:

 1. روشن بودن نوتیفیکیشن (اعلان) تمامی اپ های نصب شده بر روی آیفون

اگر به هنگام نصب اپ های جدید بدون توجه به گزینه های پیش رو، تنظیمات مربوط به اعلان ها را روشن کنید؛ با اینکار شما نوتیفیکیشن تمامی اپلیکیشن های در حال اجرا و نصب شده بر روی گوشی را روشن می نمایید و مصرف باتری را افزایش می دهید.

 1. فعال سازی تنظیمات مرتبط با Push Mail آیفون

یکی از اصلی ترین دلایل سریع خالی شدن  که معمولاً از چشم کاربر دور می ماند و گاهی به خرید باتری آیفون  میانجامد، فعال بودن تنظیمات مرتبط با Push Mail است. این گزینه یک اتصال ثابت با آدرس ایمیل شما برقرار می کند که مرتباً به دنبال چک کردن حضور ایمیل جدید می باشد. این بررسی همیشگی می تواند بسیاری از حجم باتری آیفون را به خود اختصاص دهد و موجب تخلیه ی سریع باتری آیفون گردد.

 1. فعالیت گزینه ی iPhone Analytics

از دیگر گزینه ها و قابلیت هایی که به زود خالی شدن باتری آیفون ختم می شوند، می توان به iPhone Analytics (تجزیه و تحلیل آیفون) اشاره کرد. با غیرفعال سازی این گزینه، ارسال اتوماتیک دیتاهای خاصی که درباره ی کارآیی آیفون مورد استفاده ی شما به اپل ارسال می شوند، متوقف خواهد شد. به هر حال قابلیت iPhone Analytics در کشور ما کارآیی چندانی ندارد و پیشنهاد می کنیم آن را غیر فعال سازید.

 1. استفاده ی همیشگی از سرویس مکان یاب آیفون (GPS)

اگر از آن دسته از افراد هستید که Location Services (سرویس مکان یاب) را در دستگاه اپل فعال کرده اید، باید بدانید که بخش عظیمی از شارژدهی باتری خود را صرف این سرویس مکان یاب می نمایید. بهتر است Location services را به طور کلی غیر فعال نکنید و تنها فعالیت آن را برای برنامه‌هایی که نیازمند لوکیشن هستند، محدود کنید.

 1. نور صفحه در خالی شدن باتری اپل

نمايشگرهاي جديد معمولاً نور بسيار زيادي دارند. اين نور پس زمينه باعث مي شود شارژ باتري به مقدار زياد خالي شود بخصوص وقتي که از گوشي خود به دليل دريافت اعلان هاي فراوان که باعث فعال شدن نمايشگر مي شوند زياد استفاده کنيد. بنابراين پيشنهاد ما اين است که براي بهبود عمر باتري ميزان نور نمايشگر خود را کم کنيد و گزينه ي روشنايي خودکار صفحه (Auto-Brightness) را فعال کنيد.

 1. پوشش دهي ضعيف تلفن همراه

در اين مورد يک شبکه ي واي فاي ضعيف نيز برای باتری موبایل و تبلت صدق مي کند اما پوشش دهي ضعيف تأثيري فراتر از يک شبکه ي واي فاي ضعيف بر باتري دارد زيرا يک گوشي آيفون هميشه پذيراي يک سيگنال بهتر است. بنابراين پيشنهاد ما اين است که اگر مي دانيد سيگنال مکاني که قصد رفتن به آن جا را داريد ضعيف است مي توانيد گوشي آيفون خود را روي شارژ بگذاريد يا آن را در حالت هواپيما قرار دهيد. به ياد داشته باشيد زماني که گوشي در حالت هواپيما قرار دارد امکان رد و بدل کردن تماس وجود ندارد.

 1. برنامه هاي معيوب در خالی شدن باتری اپل

گاهي اوقات يک برنامه ي کد گذاري شده و نامناسب مي تواند صدماتي را به باتري وارد کند. حتي برنامه هاي بسيار رايج مانند فيسبوک و يوتيوب نيز باگ هايي دارند که باعث مي شوند شارژ باتري در مدت زمان کوتاه به طور کامل تمام شود. حتي وقتي که از آن ها استفاده نمي شود. بنابراين اگر پي برديد عملکرد باتري به طور ناگهاني افت کرده است به بخش تنظيمات و سپس باتري رفته و بررسي کنيد کدام برنامه اخيراً باتري زيادي مصرف کرده است.

 1. هواي سرد

هواي سرد يکي از زيان آورترين عواملي است که منجر به کاهش عمر باتري مي شود. اگر شما در هواي سرد گوشي خود را شارژ کنيد و يا حتي از آن استفاده کنيد بر خالي شدن سريع باتري تاثير مي گذارد.

اما منظور از هواي سرد چيست؟

دماي اتاق – حدود 20 درجه سانتيگراد/70 درجه فارنهايت – بهترين دما براي شارژ کردن گوشي به شمار مي آيد. از آن جايي که در همه  اتاق ها دما تنظيم نشده است، مي توان اين ميزان دماي در نظر گرفته را از 5 تا 45 درجه سانتيگراد (41 تا 113 درجه فارنهايت) افزايش داد. شارژ کردن باتري در دماي زير صفر درجه سانتيگراد آسيب هاي بيشتري را باتري گوشي وارد مي کند و حتي مي تواند منجر به تخريب دائمي باتري شود.

 1. بررسی و حذف اپلیکیشن های پر مصرف در خالی شدن باتری اپل

اپلیکیشن هایی که در آیفون شما نصب می شود برای ارائه اطلاعات لازم و عملکرد نیازمند درگیر کردن اجزای سخت افزاری گوشی و در نتیجه صرف انرژی (شارژ باتری) هستند. بنابراین اپلیکیشن ها باید از نظر میزان مصرف انرژی به خوبی بهینه سازی شوند و اگر این امر در آن ها صورت نپذیرد، منجر به خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون می‌شوند.

راه های جلوگیری از خالی شدن باتری آیفون

در مرحله اول علت زود خالی شدن باتری اپل می تواند در ارتباط با اپ های مورد استفاده باشد. شما باید تمام اپلیکیشن های خود را بررسی کنید و در صورت غیر ضروری بودن آن ها را حذف کنید. برنامه هایی که برای گوشی نصب می شوند معمولاً برای رفع نیاز هستند و اطلاعاتی را در اختیار ما می گذارند؛ شما می توانید با حذف برنامه های غیر ضروری شارژ آیفون را ذخیره کنید.

مورد بعدی که باید به آن اشاره کنیم، GPS می باشد. گوشی های هوشمند که دارای این قابلیت هستند به صورت خودکار موقعیت مکانی کاربر را دنبال می کنند. این کار شاید برای مواقعی ضروری باشد اما می تواند عمر باتری را اهش دهد. با غیر فعالی کردن آن از خالی شدن سریع شارژ جلوگیری می کنید.

سعی کنید زمانی که استفاده شما از گوشی تمام شد، آن را خاموش کنید و نگذارید خود به خود خاموش شود و موردی بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که گوشی خود را از سمت صفحه نمایش روی سطح بخوابانید. حذف ویجت های غیر ضروری هم می تواند روی افزایش شارژ آیفون تاثیرگذار باشد.

اگر می خواهید گوشی شما میزان شارژ بیشتری را ذخیره داشته باشد بهتر است از والپیپر های متحرک استفاده نکنید؛ این والپیپر ها زیبایی خاصی دارند ولی می توانند مقدار زیادی از باتری را مصرف کنند  شما می توانید از زیباترین والپیپر های غیر متحرک استفاده کنید.

اپ استور سیستم عامل ios می تواند به صورت خودکار برنامه ها را آپدیت کند، که این موضوع می تواند شارژ آیفون را تا حدود زیادی کاهش دهد و علت زود خالی شدن باتری اپل وآیفون باشد. شما می توانید این قسمت را غیر فعال کنید و در صورت نیاز خودتان برنامه های مورد نیازتان را آپدیت کنید.

آخرین موردی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، مربوط به تعویض باتری می باشد. در صورتی که با امتحان کردن تمام این موارد باز هم مشکل زود خالی شدن باتری آیفون شما حل نشد، شما ناچار خواهید بود که باتری گوشی خود را تعویض کنید.

در نهایت نتیجه را تیتروار مرور می کنیم:

دلایل عمده خالی شدن باتری اپل آیفون

 • در هنگام بازی کردن با آیفون صدای بازی را قطع نمایید زیرا این امر باعث نگهداری بیشتر باتری شده و شارژ کم تری مصرف می گردد.
 • ویبره و صدای زنگ گوشی را قطع کنید.
 • از فلاش استفاده نکنید.
 • به جای تماس و ایمیل، از پیامک استفاده کنید.
 • فقط برای برقراری تماس های ضروری از گوشی استفاده کنید.
 • از خراب شدن باتری جلوگیری کنید. تا زمانی که باتری کاملاً تمام نشده است از شارژ مجدد آن پرهیز کنید زیرا این کار باعث مردن سلول های باتری شده و به تدریج عمر باتری گوشی تمام خواهد شد.
 • گوشی را از گرما دور نگهدارید.
 • غیرفعال کردن WiFi ، GPS ، Bluetooth و Location Services گوشی در صورت عدم استفاده
 • بستن اپ های در حال اجرا از حافظه گوشی
 • از روشن ماندن طولانی مدت گوشی موبایل خودداری کنید.
 • غیر فعال کردن همگام سازی مداوم گوشی با اکانت های شبکه های اجتماعی، ایمیل ها و …
 • غیر فعال کردن ارسال داده های کاربر به کمپانی سازنده
 • غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های غیر ضروری
 • بستن برنامه ها و اپ های پرمصرف و در صورت لزوم حذف برنامه های غیر ضروری
 • غیر فعال کردن ارسال داده های کاربر به کمپانی سازنده
MHD
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *