راز های جلوگیری از خرابی باتری موبایل

باتری موبایل

جلوگیری از خرابی باتری موبایل یکی از دغدغه های بزرگ افراد است و کافیست چند ترفند اصلی تشخیص خرابی باتری گوشی، را در ادامه به شما گفتیم تا به راحتی رعایت کنید و از خرابی باتری تلفن هوشمند جلوگیری کنید! در ادامه با باتری نو همراه باشید.

برای گوشی های هوشمند ، قطعات جانبی بسیاری وجود دارد که می توان آنها را برای گوشی تهیه نمود . اما آیا همه این قطعات برای گوشی ضروری هستند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ، خیر !

تمامی قطعات جانبی برای گوشی موبایل ضروری نیستند و گوشی بدون نیاز به بیشتر این قطعات می تواند بدون هیچگونه مشکلی به فعالیت خود ادامه دهد .

تنها قطعه جانبی که گوشی بدون آن نمی تواند هیچگونه عملکردی داشته باشد ، باطری گوشی موبایل میباشد . در صورتی که باتری موبایل دچار آسیب هم شده باشد ، عملکرد گوشی دچار اختلال خواهد شد ،

جلوگیری از خرابی باتری موبایل

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ حال چه برسد به اینکه باتری گوشی بطور کامل خراب شود . تا پایان مقاله همراه ما باشید تا راه های اصلی جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل را یاد بگیرید .

حال که قدری با اهمیت وجود باتری آشنا شدیم بهتر است یاد بگیریم که چه کنیم تا باتری گوشی دیرتر خراب شود ؟ . اگر بخواهید همواره گوشی شما به درستی کار کند ، باید از سلامت باتری موبایل خود مراقبت کنید .

در ادامه به شما چند مورد از روش های جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل را بیان خواهیم کرد . با انجام این موارد می توانید از کاهش عمر باتری خود جلوگیری کنید .

باتری موبایل را با شارژر اصلی شارژ کنید

بسیاری از کاربران نسبت به استفاده از شارژر اصلی و تقلبی حساسیت خاصی ندارند و برایشان هیچ تفاوتی ندارد که باتری موبایل خود را با چه شارژری ، شارژ می کنند .

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ شاید خود شماهم از آن دسته افرادی باشید که در زمان خرید شارژر ، قیمت بیشتر از کیفیت برایتان اهمیت دارد .

بهتر است بدانید اگر بخواهید کیفیت را فدای قیمت کنید باید در آینده ای بسیار نزدیک چند برابر هزینه بیشتر کنید بخاطر بی اهمیت بودن به کیفیت .

هر باتری دارای یک شدت جریان ورودی میباشد و البته هر شارژری نیز دارای یک شدت جریان خروجی معین و متناسب با باتری گوشی میباشد . باتری برای اینکه بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد ، باید انرژی را بصورت استاندارد و یکنواخت دریافت کند .

شارژر های تقلبی به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت فاقد شدت جریان خروجی استاندارد هستند از این رو نمی توانند انرژی را متناسب با نیاز باتری بصورت یکنواخت به باطری تحویل دهند و همین امر باعث خواهد شد تا باتری دچار آسیب شده و در نتیجه عمر آن کاهش پیدا کند .

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ پاسخ به سوال اینکه چگونه از خرابی باتری گوشی جلوگیری کنیم ، استفاده از شارژر اصلی میباشد .

از پریز مناسب استفاده کنید

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما پریزی که از آن برای اتصال شارژر استفاده می‌کنید هم می‌تواند بر روی عمر باتری موبایل و صدمات احتمالی که به آن وارد می‌شود تاثیرگذار باشد.

تصور کنید سیم شارژر موبایل خود را به گوشی متصل کرده و آداپتور آن را به یک چندشاخه وصل می‌کنید که کیفیت ساخت بالایی ندارد و همین امر منجر به ایجاد یک جرقه در حین اتصال شود!

در این شرایط احتمال اینکه تنش و استرس ایجاد شده از طریق شارژر و کابل آن به باتری گوشی منتقل شود وجود دارد و اگر این اتفاق رخ دهد شک نکنید که باتری موبایلتان آسیب خواهد دید.

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ بنابراین برای جلوگیری از خرابی باتری موبایل حتی به پریزی که از آن برای شارژ باتری استفاده می‌کنید هم دقت داشته باشید.

در هنگام شارژ با گوشی کار نکنیم !

یکی از دلایل خرابی باتری گوشی ، استفاده از گوشی در هنگام شارژ می باشد . برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل بایستی در هگام شارژ اصلا با گوشی موبایل کار نکنید .

زمانی که باتری موبایل در حال دریافت شارژ میباشد نباید با فعالیت گوشی باعث تخلیه شارژ باتری موبایل خود شوید .

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ عدم شارژ و تخلیه همزمان باعث خواهد شد سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی در دراز مدت دچار اختلال شوند و سیستم نرم افزاری قادر نباشد ،

میزان صحیح شارژ باتری را تشخیص دهد و همین امر باعث خواهد شد تا عمر باتری گوشی شما کاهش پیدا کند .

باتری گوشی موبایل را چقدر شارژ کنیم ؟

یکی از راه های اصلی افزایش عمر باتری موبایل و جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی ، نحوه صحیح شارژ کردن باتری گوشی میباشد .

بسیاری از فروشندگان به دلیل عدم آگاهی کافی به مشتریان اعلام می کنند که شارژ باتری را تخلیه کنید و سپس آن را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا شارژ باتری کامل شود . در صورتی که این گفته بسیار غلط است .

برای اینکه باتری گوشی شما دیرتر خراب شود باید تعداد شارژ های باتری شما افزایش یابد . حتما از خود می پرسید منظور از افزایش تعداد شارژ چیست ؟؟؟

جلوگیری از خرابی باتری موبایل _ بنا بر آخرین تحقیقات وب سایت MacWorld هر باتری بعد از 500 بار شارژ شدن باید تعویض شود .

برای اینکه عمر باتری شما افزایش پیدا کند با روش صحیح شارژ کردن باتری گوشی می توانید تعداد دفعات شارژ باتری را تا قبل تعویض آن به 1100 تا 1300 بار شارژ برسانید .

برای اینکه عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید ، اجازه ندهید شارژ باتری شما کمتر از 15% شود ، به محض رسیدن به 15% آن را به منبع شارژ متصل کنید . از آن طرف هم به محض رسیدن به 80% باتری خود را از شارژ متصل کنید .

جلوگیری از خرابی باتری موبایل
جلوگیری از خرابی باتری موبایل
MHD
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *