تعریف باتری موبایل چیست؟

تعریف باتری موبایل

در این مقاله از سایت باتری نو می خواهیم درمورد تعریف باتری موبایل، یکی از اصلی ترین محصولات فروشگاه مان توضیح دهیم. همان طور که می دانید باتری گوشی جزء اصلی ترین اجزای سخت افزاری گوشی به حساب می آید. (باتری موبایل)

تمامی باتری ها به عنوان منبع تغذیه گوشی استفاده می شوند و می توانند انرژی مورد نیاز دستگاه شما را جهت تامین نیروی مورد نیاز شما تامین کنند. در ادامه ما را همراهی کنید تا به سوال شما در خصوص باتری موبایل چیست؟ پاسخ دهیم.

تعریف باتری موبایل

باتری موبایل اصلی ترین قطعه گوشی است که در انواع متفاوتی تولید می شود. باتری ها به دلیل ویژگی هایی که دارند می توانند تاثیرگذاری متفاوتی روی نحوه عملکرد و کارکرد گوشی شما داشته باشند.

تمامی باطری های گوشی دارای مشخصه های به خصوصی هستند که هر یک از آن ها می توانند تعیین کننده نیروی مورد نیاز دستگاه شما باشند.

با توجه به اینکه این روز ها استفاده از گوشی های تلفن همراه افزایش پیدا کرده است، شما باید از بهترین باتری موبایل برای آن استفاده کنید. ظرفیت باتری و میزان ولتاژ باتری موبایل که از خودش نشان می دهد، می تواند روی کارایی و عملکرد گوشی شما تاثیر داشته باشد.

اجزای تشیکل دهنده باتری، قطب مثبت و منفی باتری موبایل و به صورت کلی ساختار باتری گوشی در صورتی می تواند تا مدت ها برای شما کارایی داشته باشد که شما از بهترین روش های مراقبت از باتری موبایل استفاده کنید. (تعریف باتری موبایل)

ساختار باتری موبایل و انواع آن

ساختار باطری گوشی به گونه ای تشکیل شده است که می تواند با انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند و به همین دلیل است که شما می توانید از گوشی برای انجام کارهای خود استفاده کنید. (باتری موبایل)

تمام باتری های موبایل دارای دو قطب مثبت و منفی هستند که هر ی از آن ها با تاثیرگذاری روی یک دیگر می توانند فرایند مصرف انرژی را به همراه داشته باشند. (تعریف باتری موبایل)

انواع باتری موبایل:

 • لیتیوم یون
 • لیتیوم پلیمر
 • نیکل کادمیوم
 • نیکل هیدرید فلز

این روزها باتری های لیتیوم یونی و پلیمری نمونه ای از پر طرفدارترین باتری هایی هستند که برای گوشی ها استفاده می شوند. باتری های یونی به نسبت باطری های پلیمری قدیمی تر هستند و به همین دلیل قیمت مناسب ترین دارند.

اما شما می توانید از هر یک از آن ها برای گوشی خود استفاده کنید و توجه داشته باشید که تفاوت انواع باتری موبایل، می تواند روی کیفیت و عمر گوشی شما تاثیر داشته باشد.

اگر در ساختمان داخلی باطری به مدار شارژ باتری موبایل توجه نشود، گوشی شما میزان مصرف انرژی بالایی خواهد داشت و همین موضوع می تواند شارژ گوشی شما را کاهش دهد و باتری را خیلی سریع خالی کند. (تعریف باتری موبایل)

وجود سه پایه باتری موبایل نیز می تواند در این امر تاثیرگذار باشد. پس با اطمینان می توان گفت که ساختار باتری موبایل نقش بسیار مهمی در کارکرد و عملکرد باتری موبایل شما خواهد داشت.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی عملکرد و کارایی گوشی شما تاثیر داشته باشد، روش صحیح شارژ باتری موبایل می باشد. شما باید از بهترین روش برای شارژ کردن باطری گوشی خود استفاده کنید. (باتری موبایل)

با توجه به اینکه باتری ها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند ممکن است در مقابل عدم شارژ شدن صحیح، منفجر شوند و یا خراب شوند. (تعریف باتری موبایل)

مشخصات باتری موبایل به گونه ای تعریف شده است که شما می توانید به حساسیت آن درمورد جنس بدنه آن پی ببرید و حتما می دانید که باتری در مقابل حرارت زیاد داغ می کند و متورم می شود به همین دلیل باید از بهترین زمان برای شارژ کردن باتری گوشی خود استفاده کنید.

بهترین روش شارژ کردن باطری:

 • از شارژ های اصل استفاده کنیم.
 • از پاوربانک به صورت مداوم استفاده نکنیم.
 • از گوشی زمانی که به شارژ است استفاده نکنیم.
 • در زمان شارژ موبایل را در حالت پرواز و ذخیره باتری بگذاریم.
 • گوشی را 100 درصد شارژ نکنیم
 • گوشی را طولانی مدت به شارژ وصل نکنیم.

شما می توانید با رعایت تمام این موارد در هنگام شارژ کردن باتری، کیفیت و طول عمر گوشی خود را تا حدود زیادی افزایش دهید. (تعریف باتری موبایل)

باتری موبایل چگونه خراب میشود؟

با توجه به اینکه باتری ها از جنس لیتیوم یونی و پلیمری هستند به مرور زمان که مورد استفاده قرار می گیرند عمر مفید خود را از دست می دهند و خراب می شوند.

دلایل زیادی منجر به خراب شدن باتری موبایل می شود که شما می توانید از آن ها جلوگیری کنید و با انجام روشهایی عمر و سلامت باتری گوشی خود را افزایش دهید. (باتری موبایل)

استفاده مداوم از گوشی و نحوه استفاده شما از آن به شدت روی خراب شدن آن تاثیر دارد. یکی از تاثیرگذار ترین مواردی که می تواند روی خراب شدن باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد،

شارژ زدن بی موقع و طولانی مدت موبایل است. همچنین استفاده نادرست نیز روی خراب شدن گوشی شما تاثیرگذار خواهد بود. (تعریف باتری موبایل)

سعی کنید گوشی خود را در مکان هایی که حرارت خیلی بالاست و یا خیلی پایین است استفاده نکنید و گوشی را در آن جا قرار ندهید. قبل از اینکه شارژ باتری تمام شود آن را به شارژ وصل کنید

و قبل از اینکه فول شارژ شود آن را از برق خارج کنید. علائمی وجود دارد که می تواند نشان دهنده خراب شدن باتری گوشی باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

علائم خرابی باتری موبایل:

 • باد کردن باتری
 • روشن شدن ناگهانی گوشی (تعریف باتری موبایل)
 • خالی شدن شارژ باتری
 • خاموش و روشن شدن گوشی
 • سیاه شدن قسمتی از صفحه
 • داغ شدن بدنه موبایل

اگر شما هم با هر یک از این موارد روبه رو هستید پیشنهاد می کنیم، به تعویض باتری موبایل خود فکر کنید. خراب شدن باتری و عوض نکردن آن به مرور زمان می تواند روی گوشی شما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل بهترین زمان تعویض باتری را برای گوشی خود انتخاب کنید. (تعریف باتری موبایل)

تعریف باتری موبایل
تعریف باتری موبایل
MHD
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *