چه چیزهایی باعث خراب شدن باتری موبایل می شود؟ در جواب به این سوال باید گفت: دلایل بسیار زیادی برای خراب کردن باتری موبایل وجود دارد که کاملا به خودتان بستگی دارد. (باتری سامسونگ)

در نظر داشته باشید که چه چیزی باتری گوشی را خراب می کند و باعث خرابی و از کار افتادن باتری موبایل به تمام شدن ظرفیت آن می شود.

اگر فکر می کنید گوشی شما کارایی اولیه خود را ندارد می توانید از تست سالم بودن باتری گوشی استفاده کنید. این روش می تواند به شما کمک کند که تا حدودی به جواب سوال خود نزدیک شوید.

چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند؟

این سوال جزء یکی از سوالاتی است که ذهن تمام کاربران گوشی های هوشمند را درگیر خود کرده است. اینکه چرا گوشی موبایل خراب می شود؟ چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند؟ (خراب شدن باتری موبایل)

چه روش هایی برای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی وجود دارد و … در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا به مهم ترین سوال شما در خصوص اینکه چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند؟ به شما پاسخ دهیم.

در این مقاله می خواهیم در مورد علائمی برای شما توضیح دهیم که منجر به خرابی باتری گوشی می شود. بسیاری از افراد تصور می کنند خراب شدن باتری گوشی به دلیل تولیدات و ساختار باتری موبایل توسط شرکت ها و برنده های مختلف است. (باتری سامسونگ)

در صورتی که رفتار شما و نحوه استفاده از گوشی نیز تاثیر بسیار زیادی روی سلامت باتری موبایل شما خواهد داشت.

با باتری نو در این مقاله همراه باشید و لذت ببرید.

چه مواردی به باتری گوشی آسیب وارد می کند؟

موارد زیادی وجود دارد برای اینکه باعث ضعیف شدن و کاهش کیفیت باتری گوشی شود. سوالی که برای تمام کاربران تلفن های هوشمند به وجود می آید این است که آیا بازی گوشی را خراب می کند؟ (خراب شدن باتری موبایل)

و یا اینکه استفاده از پاور سیوینگ برای گوشی ضرر دارد؟ در ادامه می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم

چرا باتری موبایل به مرور زمان خراب می شود؟

دلایل خراب شدن باتری گوشی:

  • به شارژ بودن شبانه روزی گوشی
  • استفاده از شارژ های غیراصل
  • استفاده از قاب های نا مناسب
  • استفاده بیش از اندازه از گوشی (باتری سامسونگ)
  • نصب برنامه های مخرب
  • استفاده مداوم از پاوربانک

مواردی که نام برده شد می تواند از جمله دلایل خراب شدن باتری گوشی باشد. اگر شما در طول روز با این موارد همراه هستید و از آن استفاده می کنید

به شما توصیه می کنیم از روش هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن باتری استفاده کنید و مصرف نیروی باتری موبایل خود را با روش هایی کاهش دهید. (خراب شدن باتری موبایل)

به شارژ بودن شبانه روزی گوشی (خراب شدن باتری موبایل)

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که عاد دارید مرتب گوشی خود را به شارژ بزنید و تا زمانی که به شارژ است آن را استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم به شدت از این کار دوری کنید.

با توجه به اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری برای گوشی های هوشمند استفاده می شوند و در صورت قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد به گوشی آسیب وارد می کنند، پس داغ شدن آن کار درستی نخواهد بود.

زمانی که می خواهید موبایل خود را به شارژ وصل کنید از بهترین شیوه شارژ باتری موبایل و مناسب ترین زمان استفاده کنید. چرا که بهترین زمان شارژ می تواند تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد و افزایش کیفیت باتری گوشی شما داشته باشد. (باتری سامسونگ)

به شما عزیزان توصیه می کنیم قبل از اینکه شارژ باتری به ۳۰ درصد رسید آن را به شارژ وصل کنید و قبل از ۱۰۰ درصد آن را خارج کنید.  (خراب شدن باتری موبایل)

استفاده از قاب های نا مناسب

قاب هایی که بعضی از افراد برای گوشی خود استفاده می کنند فقط و فقط جهت زیبایی استفاده می شود و حجم زیادی دارد. این مورد می تواند تا حدود زیادی منجر به داغ شدن باتری گوشی شما شود.

قاب های خیلی حجیم و قاب هایی که جنس خوبی ندارند و تقلبی هستند می توانند روی داغ شدن باتری موبایل شما تاثیرگذار باشند و پس از مدتی آن را خراب می کنند. (خراب شدن باتری موبایل)

قاب‌ های تقلبی:

گاهی مشکل از قاب‌ های تقلبی تلفن همراه شروع می‌ شود. در واقع خراب شدن باتری گوشی شما زیر سر قاب‌ هایی است که باعث می‌ شوند موبایل بیش از حد داغ کند و در نتیجه، باتری آسیب دیده و خراب شود.

افراط در استفاده:

اگر از گوشی خود بیش از حد استفاده می‌ کنید پس طبیعی است که باتری تلفن همراه شما نیز خراب شود. خراب شدن باتری تلفن همراه یک موضوع عادی برای کاربران پرمصرف است. (باتری سامسونگ)

نصب برنامه‌ های مخرب و جعلی:

برخی از برنامه‌ های مخرب که از درگاه‌ های نا امن نصب می‌ شوند زمینه ساز فشار بر باتری گوشی و خراب شدن باتری می‌ شوند که البته این موضوع را می‌ توان در مورد کاربران اندرویدی بیشتر مشاهده کرد. (خراب شدن باتری موبایل)

خراب شدن باتری موبایل
خراب شدن باتری موبایل