عوامل موثر در باد کردن باتری _ اخباری در مورد انفجار باتری آیفون 6 در یکی از نمایندگی های اپل منتشر شده بود که افراد حاضر در محل از وجود دود غلیظ و آتش خبر داده بودند که بعدا مشخص شد (عوامل موثر در باد کردن باتری)

این فردی که از کارمندان این کمپانی نبوده و تنها در حال درمیان گذاشتن تجربه خود با سایرین بوده، باعث بروز حادثه شده است.

به گفته این کاربر زمانی که برای بیرون کشیدن باتری از نوار چسبناک زیر باتری را بیرون میکشیده این نواز پاره شده بخش پایینی آن نیز زیر باتری جا مانده و برای برای بیرون کشیدن باتری آنرا خم کرده

و همین امر باعث  ایجاد جریانی کوتاه شده و جرقه ای ایجاد شده  و خوشبختانه پیش از انفجار او باتری رادرون آب قرار میدهد.

با باتری نو در این مقاله همراه باشید و لذت ببرید.

عوامل موثر در باد کردن باتری

گاهی اوقات فرسودگی باتری باعث تورم آن می شود که در این حالت تنها راه چاره تعویض باتری است اما با به کار گیری راههایی می توان به طول عمر باتری افزود. اما عواملی هستند که باعث کاهش عمر باتری می شوند. (باتری تبلت)

همیشه از شارژر مناسب و اورجینال استفاده کنید:

شارژر های دیواری و شارژر فندکی ارزان قیمت زیادی در بازار وجود دارد که ممکن است بتواند گوشی موبایل و تبلت شما را شارژ کند اما آنها خریداری نکنید و به هیچ عنواع از آنها استفاده نکنید. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

همیشه از شارژر اصلی و اورجینال مناسب با گوشی تان استفاده کنید. عدم توجه به اصالت شارژر باتری علاوه بر خرابی باتری ممکن است جان شما را به خطر بیاندازد.

پس از اتمام شارژ دستگاه خود را از شارژر جدا کنید:

دستگاهی که شارژ می کنید چه لپ تاپ باشد چه یک گوشی هوشمند دقت داشته باشید که پس از اتمام شارژ آنرا از شارژر جدا کنید و اجازه دهید چرخه تخلیه کامل شود.

ابزار ها و نرم افزار هایی هستند که می توانند زمان نیاز به شارژ و زمان تکمیل شارژ را یادآوری کنند.و شما میتوانید برای لپ تاپ و گوشی های هوشمند از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید از محافظ باتری و محافظ لوازم الکترونیکی استفاده نمایید. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

باتری و شارژر خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید:

استفاده و خرید باتری های نامرغوب و بی کیفیت علاوه برکاهش عملکرد گوشی موبایل می تواند به شما و گوشی موبایلتان صمدمات جبران ناپذیر برساند. (باتری تبلت)

دقت داشته داشته باشید که ممکن است باتری هایی با شکل ظاهری مشابه باتری گوشی شما در بازار وجود داشته باشد که اغلب با قیمت های کمتر و ارزانتر به فروش می رسند

اما به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و ممکن است جان شما و خانواده تان را به خطر بیاندازد. باتری مورد نیازتان را همیشه از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

نگهداری باتری ها در محل خشک و خنک:

عدم مجاورت باتری ها در گرما و نگهداری در محل های خشک می تواند یه طول عمر باتری ها کمک کند. مثلا برای لپتاپ تا از پایه های خنک کننده استفاده کنید و از قرار دادن گوشی موبایل در آفتاب و روی داشبورد ماشین خودداری کنید.

در زمان شارژ به گوشی خود استراحت دهید:

از آنجایی که باتری ها در زمان شارژ گرم می شوند، استفاده از آنها در زمان شارژ می تواند گرمای تولید شده را چند برابر کند.برخی از افراد در هنکام شارژ با گوشی هوشمند خود بازی میکند.

این استفاده ها علاوه بر کاهش عملکرد باتری و کاهش طول عمر آن احتمال انفجار باتری را افزایش میدهد. (باتری تبلت)

قاب گوشی موبایل تان را در هنگام شارژ جدا کنید:

اگر باتری گوشی تان در هنگام شارژ خیلی گرم می شود با جدا کردن کاور یا قاب گوشی میتوانید به خنک شدن آن کمک کنید. بدنه گوشی با محیط در تعامل بیشتری خواهد بود و به شکل بهتری خنک می شود. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

باتری های خراب را چطور بازیافت کنیم؟

دقت داشته باشید که باتری خراب را در سطل زباله یا جایی دیگر نیندازید، این کار ممکن است جان ماموران جمع آوری زباله را به خطر بیندازد و به دلیل سمی بودنش به محیط زیست آسیب برساند. (باتری تبلت)

در کشور های پیشرفته ماموران جمع آوری زباله از دستگاههای تشخیص باتری درون زباله استفاده می کنند و و در صورت وجود باتری در زباله، فرد خاطی با جریمه های سنگینی مواجه می شود.

متاسفانه در کشور ما در این مورد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نشده و علیرغم اهمیت بازیافت باتری ها با هم شاهد ترکیب آنها با زباله ها و دفع آنها در خاک هستیم. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

فلزات سنگین موجود در باتری ها مانند سرب، روی، کبالت، کادمیوم، جیوه و ترکیبات شیمیایی موجود در باتری ها در صورت ورود به آب و خاک می تواند به راحتی آنها را آلوده کند. (باتری تبلت)

در صورتی که این باتری ها در مراکز دفن زباله و همراه زباله دفن گردند، جداره فلزی بتدریج خورده شده و باعث نشت کادمیوم به منابع آبی می گردد. در حال حاضر نشانه هایی از وجود کادمیوم در آب اقیانوس ها مشاهده شده

اما دانشمندان درباره منشا آن اطمینان ندارند. باتری های نیکل- متال – هایبرید نیمه سمی در نظر گرفته شده و توصیه می شود بطور جداگانه جمع آوری و دفن گردند. (عوامل موثر در باد کردن باتری)

عوامل موثر در باد کردن باتری
عوامل موثر در باد کردن باتری