عمر مفید باتری سامسونگ _ در دنیای امروز گوشی های هوشمند تبدیل به ابزاری جدایی ناپذیر در زندگی ما شده اند، باتری سامسونگ_ تا جایی که حتی تصور دنیای بدون گوشی هوشمند هم امکان پذیر نیست.

در جدال بین برند های مختلف گوشی های هوشمند نیز به غیر از عوامل تاثیر گذاری مانند کیفیت ساخت و تکنولوژی های بکار رفته، عمر باتری عامل مهمی در برتری گوشی های هوشمند است.

در ادامه با بررسی عمر مفید باتری گوشی سامسونگ با باتری نو همراه باشید.

عمر باتری موبایل چند سال است؟

اگر با گذشت 3 تا 4 سال بعد از خرید گوشی شاهد کاهش توانایی ذخیره انرژی در باتری گوشی هوشمند خود باشیم موضوعی کاملا طبیعی است. تقریبا تمام گوشی های هوشمند بعد از گذشت چندسال توانایی اولیه خود را از دست می دهند و دیگر مانند روز اول دوام ندارند. (باتری سامسونگ)

اما مشکل آنجایی است که در زمانی کمتر از یکسال عمر باتری گوشی هوشمند شما کاهش پیدا می کند و نیاز به بررسی دقیقی دارد. (عمر مفید باتری سامسونگ)

برخلاف اینکه گوشی های هوشمند برندهای معتبری نظیر سامسونگ، اپل، هواووی و دیگر کمپانی های مطرح همگی دارای بهترین تکنولوژی های ممکن هستند، اما همچنان در استفاده از آنها باید حساسیت لازم را به خرج دهید.

باتری گوشی قطعه بسیار مهمی در گوشی های هوشمند است و در حین استفاده از موبایل باید به خوبی در نحوه صحیح استفاده از آن دقت داشته باشید. (باتری سامسونگ)

با این توضیحات می توانیم به بررسی عمر مفید باتری گوشی سامسونگ بپردازیم.

نحوه شارژ، عمر مفید باتری سامسونگ را تحت تاثیر قرار می دهد

با اینکه باتری های لیتیوم-یون به گونه طراحی شده اند که بعد از 300 تا 500 بار شارژ همچنان در ظرفیت 80 درصدی قرار داشته باشند، اما در برخی موارد نیز تنها با 100 بار شارژ، ظرفیت باتری به 80 درصد و یا کمتر از آن می رسد.

طول عمر باتری به شدت تحت تاثیر نحوه استفاده شما از گوشی هوشمند و چگونگی شارژ کردن آن دارد. اینکه گوشی خود را با شارژر های غیر استاندارد شارژ کنید،

از کابل شارژ غیر اصلی استفاده کنید و به نحوه شارژ دقت نداشته باشید همگی از جمله عواملی هستند که به زودی باعث کاهش عمر باتری گوشی شما می شوند. (عمر مفید باتری سامسونگ)

با محدود کردن میزان تخلیه شارژ باتری موبایل می توان ظرفیت و عمر مفید آن را کنترل کرد. بدین معنا که سعی کنید پیش از آنکه ظرفیت گوشی به صفر درصد برسد، برای شارژ آن اقدام کنید.

اگر به فکر نگهداری مناسب از باتری گوشی سامسونگ خود هستید، بهترین رویکرد نگه داشتن شارژ در بازه ای بین 80 تا 40 درصد است.

همچنین بهتر است که باتری را به تعداد بیشتری شارژ کنید و فرایند شارژ و دشارژ کامل را به خوبی کنترل کنید. با اینکه بیشترین آسیب به باتری در حین استفاده و کار با گوشی هوشمند اتفاق می افتد،

اما نحوه شارژ و دشارژ، کنترل دمای باتری، استفاده از حالت صرفه جویی و همچنین نحوه استفاده مهمترین عوامل برای نگهداری صحیح با باتری تمام گوشی های هوشمند هستند. (باتری سامسونگ)

در ادامه قصد داریم به بررسی تست باتری گوشی نوت 5 سامسونگ و اس 5 نیز بپردازیم. (عمر مفید باتری سامسونگ)

عمر باتری گلکسی نوت 5 سامسونگ چقدر است؟

بر اساس بررسی های انجام شده، باتری 3000 میلی آمپری گلکسی نوت 5 با یکبار شارژ کامل می تواند مدت زمانی 28.5 ساعتی برای مکلامه مورد استفاده قرار بگیرد. این درحالی است که باتری گلکسی نوت 5 سامسونگ کوچکتر از باتری گلکسی نوت 4 است.

همچنین باتری نوت ۵ مدت زمانی 10 ساعت و 43 دقیقه ای را برای وبگردی در اختیار شما قرار می دهد که نرخ بسیار مناسبی در عمر باتری گوشی های هوشمند به حساب می آید.

اما در بررسی پخش فایل های ویدئویی با زمانی در حدود 14 ساعت، شاهد افتی 4 ساعته در مقایسه با نوت 4 هستیم.

نوت 5 سامسونگ در حالت آماده به کار با یک بار شارژ کامل مدت زمانی 85 ساعته را در اختیار کاربران قرار می دهد که بخصوص برای کسانی که استفاده زیادی از گوشی هوشمند دارند قابلیت بسیار مناسبی است. (عمر مفید باتری سامسونگ)

بررسی عمر باتری گلکسی اس 5

سامسونگ گلکسی اس 5 نزدیکترین محصول در توانایی، عملکرد و عمر باتری به نوت 5 این برند شناخته شده است. باتری گلکسی اس 5 ظرفیتی 2800 میلی آمپر دارد و در صورت استفاده از اینترنت وای فای زمانی 9 ساعت و نیمه را برای وبگردی در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین برای تماشای ویدئو نیز می توانید 11 ساعت بی وقفه از گوشی استفاده کنید.

البته این عدد در مقایسه با باتری نصب شده برروی نوت 5 سامسونگ در حدود 3 ساعت کمتر است که آن هم ناشی از 200 میلی آمپر ظرفیت کمتری است که در بین این دو گوشی وجود دارد. (عمر مفید باتری سامسونگ)

اگر گوشی گلکسی اس 5 را در حالت استند بای یا آماده بکار مورد بررسی قرار دهیم، با یک بار شارژ کامل می تواند 72 ساعت عملکرد بی وقفه را به نمایش بگذارد. در حقیقت با یک بار شارژ کامل گوشی می توانید تا سه روز از عملکرد آن مطمئن باشید. (باتری سامسونگ)

باتری سامسونگ s5 در برقراری مکالمه تلفنی نیز زمانی در حدود 21 ساعت و 20 دقیقه را در اختیار کاربران قرار داده است که برای منبع تغذیه ای با ظرفیت 2800 میلی آمپر عدد قابل قبولی است.

با این توضیحات به بررسی آخرین سوال می پردازیم که نیاز به تعویض باتری امری طبیعی است یا خیر و چه زمانی اتفاق می افتد؟ (عمر مفید باتری سامسونگ)

چه زمانی برای تعویض باتری گوشی اقدام کنیم؟

با توجه به تمام نکات عنوان شده بعد از گذشت چند سال حتما نیاز به تعویض باتری گوشی هوشمند خود خواهید داشت.

حتی با رعایت تمام نکات مهم در نحوه استفاده و شارژ گوشی های هوشمند، بلاخره با گذشت زمانی بین 3 تا 4 سال عمر باتری گوشی شما حتی تا نصف نیز کاهش پیدا می کند.

این دقیقا همان زمانی است که باید برای تعویض باتری گوشی هوشمند خود اقدام کنید. اما بیاد داشته باشید که برای خرید باتری حتما از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی موبایل استفاده کنید. (عمر مفید باتری سامسونگ)

باتری سامسونگ
باتری سامسونگ