زمان تعویض باتری موبایل _ باتری گوشی های موبایل به مرور با افت کیفیت مواجه شده و نیاز به تعویض پیدا می‌کند. اما به نظر شما چه زمانی برای تعویض باتری سامسونگ و گوشی موبایل بهترین زمان ممکن خواهد بود؟

در ادامه این مطلب در رابطه با زمان مناسب تعویض باتری گوشی صحبت خواهیم کرد. با باتری نو همراه باشید.

زمان تعویض باتری موبایل و سامسونگ

اگر یکی از نشانه های بالا در باتری گوشی تان مشهود است به احتمال خیلی زیاد باتری نیاز به تعویض دارد و برای تعویض باتری باید به چند مورد دقت کرد. این که گوشی موبایل ارزش خرید باتری را دارد یا خیر؟!

زمان تعویض باتری موبایل _ اگر گوشی شما سالم باشد و تنها باتری آن خراب شده بهتر است باتری جدید تهیه و تعویض شود اما اگر گوشی هم دچار خرابی و آسیب یا شکستگی است

و با در نظر گرفتن قیمت باتری جدید و قیمت گوشی جدید، می توان در مورد این موضوع تصمیم گرفت. البته با افزایش قیمت گوشی در سال جاری به نظر میرسد که معقول ترین راه خرید یک باتری جدید باشد. (باتری سامسونگ)

زمان تعویض باتری موبایل

فرقی نمی‌کند موبایلی که خریده‌اید چقدر پیشرفته باشد، چراکه تمام تلفن‌های همراه ساده یا پیشرفته با باتری کار می‌کنند و این باتری به مرور با مشکل مواجه می‌شود.

راهکار‌های مختلف برای تشخیص اینکه چه زمانی باتری موبایل باید تعویض شود

1. موبایل خاموش می‌شود:

این خاموش شدن موبایل به گونه‌ای است که دیگر روشن نمی‌شود؛ به این معنی که نه‌تنها دیگر روشن نمی‌شود بلکه هیچ نشانه‌ای از شارژ یا روشن شدن ندارد و هیچ یک از صداهای اخطار یا هیچ نوری نیز نشان داده نمی‌دهد؛

زمان تعویض باتری موبایل _ پس از اینکه موبایل توسط یک شارژر قابل اعتماد شارژ شد و باز هم هیچ نشانه‌ای از روشن شدن در آن دیده نشد، زمان مناسبی برای تعویض باتری آن است.

2. باتری تنها زمانی که به شارژر وصل است روشن می‌ماند:

وقتی باتری یک موبایل به درستی عمل نمی‌کند، گوشی نمی‌تواند از شارژی که ذخیره کرده برای روشن ماندن استفاده کند. (باتری سامسونگ)

با این حال ممکن است موبایل در حالیکه به شارژر وصل است به خوبی کار کند و به طور همزمان از منبع انرژی استفاده کند اما نمی‌تواند این انرژی را ذخیره کند.

بنابراین زمانی‌که موبایل نتوانست بعد از اینکه زمان کافی را برای شارژ شدن طی کرد روشن بماند، وقت آن رسیده که باتری‌اش را عوض کنید.

3. موبایل در مدت کمی خاموش می‌شود:

زمان تعویض باتری موبایل _ در این حالت ممکن است موبایل زمان کافی برای شارژ شدن را گذرانده باشد و حتی علامت شارژ بالای صفحه هم شارژ کامل را نشان دهد اما تنها دقایقی بعد از اینکه از شارژ کشیده شد خاموش می‌شود.

خالی شدن سریع شارژ موبایل می‌تواند در اثر استفاده از برنامه‌های بازی موبایل، گوش دادن به موسیقی، پرسه زدن در اینترنت، سرویس دسترسی ضعیف، روشن ماندن بلوتوث و یا مکالمه طولانی نیز پیش بیاید اما اگر بدون هیچ دلیلی موبایلتان شارژ نگه نمی‌دارد احتمال خراب بودن باتری آن زیاد است.

4: تلفن همراه یا باتری آن شروع به داغ شدن می‌کند:

باتری‌های قابل شارژ معمولا در طول پروسه شارژ شدن کمی گرما تولید می‌کنند، با این حال بیشتر باتری‌های قابل شارژ گرما را در درون خودشان نگه می‌دارند (باتری سامسونگ)

زمان تعویض باتری موبایل _ و محافظ باتری اجازه نمی‌دهد این گرما قابل لمس باشد. بنابراین اگر موبایل در زمان شارژ شدن به طرز قابل توجهی داغ شد، زمان تعویض باتری رسیده است.

5: باتری باد می‌کند:

معمولا وقتی‌که یک باتری در حال خراب شدن است، سلول‌های داخلی‌اش شروع به گسسته شدن می‌کنند و همین گسستگی منجر به ورم کردن بدنه باتری می‌شود.

شما می‌توانید این بادکردگی باتری را با لمس کردن سطح آن متوجه شوید. همچنین اگر باتری را روی یک سطح صاف قرار دهید، باتری قوس دار رو به بالا قرار می‌گیرد که این امر نشان می‌دهد باتری در حال خراب شدن است. (باتری سامسونگ)

زمان تعویض باتری موبایل _ پس از اینکه تشخیص می‌دهید باتری موبایلتان از بین رفته و باید عوض شود این سوال پیش می‌آید که آیا موبایل ارزش عوض کردن باتری را دارد؟

باید توجه داشت که بدون باتری یک موبایل بدون ارزش است اما پاسخ این سوال کاملا به نوع موبایلتان بستگی دارد.

اگر یک موبایل قدیمی و ساده دارید که عمر خود را کرده است تعویض باتری فایده چندانی نخواهد داشت در حالیکه که اگر یک تلفن همراه پیشرفته دارید عوض کردن باتری می‌تواند کمک کند که یک بار دیگر موبایلتان را قابل استفاده کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از تمام دردسرهای عوض کردن باتری موبایل این است که پیش از خراب شدن از آن به خوبی محافظت کنید و اگر در نهایت باتری موبایل خراب شد و لازم بود تعویض شود،

زمان تعویض باتری موبایل _ به یاد داشته باشید که باتری‌ها زباله نیستند، پس آن‌ها را در سطل‌های زباله‌های قابل بازیافت قرار دهید تا در مراکز بازیافت از آن‌ها استفاده شود.

6. تغییر ظاهر باتری موبایل

دیدن نشانه‌هایی مانند خوردگی باتری آن هم در قسمت‌های فلزی باتری که با گوشی در تماس است و همچنین تغییر حجم باتری به صورتی که مشاهده کنید باتری به اصطلاح باد یا ورم کرده از علائم مهمی است که نشان می‌دهد زمان تعویض باتری موبایل نزدیک است. (باتری سامسونگ)

زمان تعویض باتری موبایل _ هنگامی که حجم باتری موبایل تغییر می‌کند با بیرون آوردن آن و گرداندن روی یک سطح صاف می‌توانید به راحتی پی به خراب شدن آن ببرید، در این حالت باتری موبایل خیلی سریع و راحت به گردش درخواهد آمد.

7. وارد شدن ضربه به باتری موبایل

این مورد نیز می‌تواند در خراب شدن باتری موبایل تاثیر زیادی داشته باشد. هنگامی که موبایل شما از دستتان می‌افتد و یا به هر شکلی ضربه‌ای به آن وارد می‌شود می‌تواند به باتری آن آسیب رسانده و کارکرد آن را مختل نماید.

زمان تعویض باتری موبایل _ در این صورت با انجام تست سلامت باتری می‌توانید از زمان نیاز به تعویض باتری موبایل با خبر شوید.

زمان تعویض باتری موبایل
زمان تعویض باتری موبایل