روش های تشخیص خرابی باتری _ برای تشخیص خرابی باتری سامسونگ و گوشی موبایل نیاز به تخصص خاصی ندارید، با مطالعه نکاتی ساده که در این مقاله خواهیم گفت به راحتی می توانید باتری خراب را تشخیص دهید. پس با باتری نو همراه باشید.

آموزش تشخیص خرابی باطری موبایل؛ چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است!

همانطور که میدانیم گوشی های هوشمند بخش جدایی ناپذیر زندگی ما شده اند و این وابستگی روز به روز در حال افزایش است و بد ترین اتفاقی که میتواند همه ی روز ما را خراب کند اتمام شارژ باتری و عدم دسترسی به شارژ است. (باتری سامسونگ)

حال تصور کنید در جایی قرار دارید که به شدت به گوشی هوشمندتان نیاز دارید! معمولا در شرایط عادی ما زمان تقریبی اتمام شارژ باتری را میدانیم و از شارژر ها در مکان های مختلف برای شارژ استفاده می کنیم.

روش های تشخیص خرابی باتری _ از شارژر های فندکی در خودرو شخصی مان و از پاور بانک ها و شارژر گوشی در اماکن مختلف. در واقع حدود زمان اتمام شارژ گوشی برایمان قابل تعیین است. اما زمانی که باتری گوش موبایل مان بدون پیش بینی شارژ تمام می کند.

وقتی هنوز چند دقیقه ای از شارژ آن نگذشته است ام بیش از نیمی از شارژ خالی می شود، همه پیش بینی هایمان بهم میریزد و نگرانی و استرس اتمام شارژ به سراغمان می آید.

خرابی باتری ها امری طبیعی هستند و به دلیل مصرفی بودن ماهیت باتری ها، آنها طول عمر تقریبا مشخصی دارند و پس از مدی باید آنرا ها با باتری جدید تعویض کرد. (باتری سامسونگ)

به همین دلیل شرکت های تولید کننده گوشی موبایل باتری های انواع مدل ها را تولید می کنند و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

علائم خرابی باتری های موبایل

روش های تشخیص خرابی باتری _ در بیشتر مواقع علائم خرابی باتری‌های موبایل قابل مشاهده هستند.

شما بدون داشتن دانش خاصی در امر تعمیرات موبایل و یا در اختیار داشتن ابزار و وسایل خاصی، قادر به فهمیدن آن هستید.

در ادامه این علائم را باهم بررسی خواهیم کرد:

خاموش شدن ناگهانی تلفن همراه

زمانی که به یک باره تلفن همراه هوشمند شما خاموش شود و دیگر روشن نشود‌.

روش های تشخیص خرابی باتری _ در این زمان ممکن است دیگر تلفن همراه شما شارژ نشود و در این حالت احتمال خرابی باتری موبایل بسیار زیاد است.

شارژ نشدن باتری موبایل

ممکن است گوشی تلفن همراه خود را به شارژر متصل کنید؛ ولی درصد شارژ آن تغییری نکند و یا درصد شارژ آن بسیار کم باشد. (باتری سامسونگ)

روشن ماندن موبایل تنها در زمان اتصال به شارژر

در این زمان گوشی تلفن همراه شما فقط هنگاه اتصال به شارژر روشن است و با جدا کردنش از شارژر به یک باره خاموش می‌شود.

نحوه تشخیص باتری خراب موبایل

روش های تشخیص خرابی باتری _ علائم خرابی باتری گوشی موبایل با کمی دقت قابل روئت و تشخیص است.

تست سالم بودن باتری گوشی موبایل را به راحتی و بدون نیاز به ابزار و وسایل می توان انجام داد. در زیر بعضی از علائم خرابی باتری گوشی را بررسی خواهیم کرد.

1- گوشی موبایل تان خاموش می شود!

در این حالت ممکن است گوشی موبایتان خاموش شود و در بعضی از مواقع ممکن است دیگر روشن نشود. ممکن است هیچ نشانه ای از شارژ یا هشدار یا صدایی نداشته باشد. در این حالت تنها یک راه وجود دارد آن هم تعویض باتری گوشی مویایل است.

2- گوشی فقط در زمان اتصال به شارژر روشن می ماند!

روش های تشخیص خرابی باتری _ در حالت دوم گوشی موبایل تنها در زمانی که به شارژ وصل است روشن می ماند و در زمان جدا کردن سوکت شارژ گوشی خاموش می شود.

در واقع گوشی به خوبی کار می کند اما باتری گوشی موبایل نمی تواند انرژی الکتریکی را ذخیره کند.در این حالت هم باید باتری گوشی را تعویض نمایید. (باتری سامسونگ)

3- گوشی در زمان کوتاهی خاموش می شود!

در این حالت گوشی ممکن است ساعت ها در شارژ بماند و در هنگام جدا کردن شارژر نشانگر شارژ باتری را کامل نشان میدهد اما در به محض جدا کردن شارژر باتری به سرعت خالی می شود.

روش های تشخیص خرابی باتری _ گاهی خالی شدن باتری در اثر استفاده از گوشی و انجام بازی و برنامه های گوناگون است اما این خالی شدن هم به سرعت انجام می شود و هم بی دلیل. این نشانه ها یعنی زمان تعویض باتری گوشی فرا رسیده است.

4- بدنه گوشی یا باتری بیش از حد معمول داغ می شود!

معمولا باتری های قابل شارژ در اثر شارژ و دشارژ کمی گرما از خود تولید می کنند. احتمال این که سلول های باتری ترکیبی از الکترولیت قابل اشتعال را انتشار دهند وجود دارد.

گاهی هم ممکن است در اثر استفاده های سنگین باتری داغ شود. اما اگر باتری گوشی تان در حالت عادی بیش از حد معمول و طرز قابل توجهی داغ می شود، زمان تعویض باتری فرا رسیده است.

5- باتری گوشی متورم شده است.

روش های تشخیص خرابی باتری _ اکثر وسایل الکترونیکی از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. دستگاههایی از قبیل گوشی های موبایل، لپ تاپ ها، تبلت ها، کتابخوان ها، دیستگاه های مسیر یاب و رهیاب.

باتری های لیتیوم یونی دارای عملکرد خوبی هستند و از این رو از مک بوک شرکت اپل تا کیندل شرکت آمازون در ساخت وسایل خود از آن استفاده می کنند. (باتری سامسونگ)

در کنار مزایای این نوع باتری ها معایبی هم وجود دارد که میتوان به پایداری کمتر نسبت به نسل قبل و واکنش پذیر بودن و تحت فشار بودن آنها در یک فضای محبوس اشاره کرد.

روش های تشخیص خرابی باتری _ هنگامی که باتری های لیتیوم یونی در اثر استفاده زیاد (شارژ و دشارژ) خراب می شوند،

براثر داغ شدن و تولید و انتشار گاز های ناشی از گسسته شدن سلول های باتری پوشش باتری مانند یک لایه محافظ عمل می کند و از آتش گرفتن گوشی جلوگیری می کند.

روش های تشخیص خرابی باتری _ وقتی باتری ها به پایان عمر خود نزدیک می شوند سلول های آن از هم گسسته می شوند و همین امر باعث متورم شدن باتری می شود.

این تورم به راحتی با چشم قابل روئت است و علاوه بر آن با لمس کردن نیز می توان متوجه باد کردگی باتری شد.

در بعضی از مواقع که باتری متورم می شود به درب پشت گوشی یا به صفحه نمایش فشار وارد می کند و باعث ایجاد برامدگی این نواحی می شود و در گوشی هایی که باتری آنها به راحتی قابل تعویض هستند ممکن است باتری به علت ورم زیلد در جای خود قرار نگیرد.

روش های تشخیص خرابی باتری _ یک تست ساده برای تست باتری باد کرده وجود دارد که میتوان باتری را بر روی یک سطح صاف بچرخانید و در صورتی که باتری متورم شده باشد، به راحتی میچرخد. (باتری سامسونگ)

باتری سامسونگ
باتری سامسونگ