تفاوت انواع باتری موبایل _ فرق بین باتری آیفون و موبایل ها مشخص می کند که شما از کدام یک از آن ها استفاده کنید. (باتری آیفون)

معمولا باتری های لیتیوم یونی تا به الان طرفداران بیشتری داشته اند ولی باید در نظر داشته باشید که هر یک از باطری ها در جایگاهی که دارد، می تواند عملکرد متفاوتی داشته باشد.

گوشی هایی که دارای ظرافت بیشتری هستند دارای باتری های پلیمری اند و دیگر گوشی ها از یونی پیروی می کنند.

وزن، چگالی، قیمت، عمر و تعویضی بودن باتری می تواند روی فروش آن تاثیر داشته باشد. توجه داشته باشید که باتری هایی که عمر مفیدی دارند و از قیمت بالاتری برخوردار هستند طبیعتا می توانند برای خرید ارزش بیشتری هم داشته باشند.

تفاوت انواع باتری موبایل _ باطری های لیتیوم معمولا عمر کمتری دارند اما می توانند سال های زیادی برای ما کار کنند. این یکی از ویژگی هایی است که این مدل را متمایز کرده است.

با باتری نو در این مقاله همراه باشید و لذت ببرید.

معرفی انواع باتری آیفون و موبایل:

  • نیکل کادمیوم
  • NiMH
  • لیتیوم یون
  • باتری لیتیوم پلیمر

تفاوت انواع باتری موبایل _ در این قسمت در مورد انواع باتری و نقش آن در ساختار باتری موبایل برای شما توضیح دادیم.

همان طور که می دانید این روزها استفاده از باتری های لیتیوم پلیمری به نسبت یونی افزایش پیدا کرده است و معمولا این مدل باتری برای گوشی، تبلت، لپتاپ و… استفاده می شود.

شما می توانید با مراقبت از گوشی خود به سلامت باطری کمک کنید. زمانی که باطری گوشی شما به هر دلیلی خراب می شود، شما باید ساختار داخلی باتری موبایل را بررسی کنید و مشکل آن را حل کنید (باتری آیفون)

تفاوت انواع باتری موبایل _ با ورود اسمارت فون ها به بازار، زندگی خیلی از افراد درگیر این گوشی ها شده است. با پیشرفت تکنولوژی امروزه شاهد رقابت کمپانی های بزرگ هستیم که گوشی هایی با امکانات فوق العاده به بازار عرضه می کنند.

هدف اصلی اختراع تلفن، برقراری تماس بود اما حالا این کمترین انتظاری است که می شود از یک تلفن همراه داشت. تمامی خدماتی که گوشی های هوشمند جدید ارائه می دهند نیاز به تامین انرژی الکتریکی دارند.

ساختار کلی باتری های موبایل:

تفاوت انواع باتری موبایل _ ابتدا بهتر است بدانید که باتری های موبایل انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند که این تبدیل به ایجاد جریان منجر می شود.

باتری های موبایل از دو الکترود تشکیل شده اند که یکی از آن ها خاصیت الکترون دهی بیشتر و دیگری خاصیت دریافت الکترون قوی تر(قطب منفی) دارد .

الکترود مثبت از یک ترکیب لیتیوم دار تبعیت می کند. در شارژ دهی گوشی، لیتیوم موجود در ساختار الکترود مثبت به یون لیتیوم تبدیل می شود و در بین لایه ها ذخیره می شود. این فرایند نیاز به مصرف انرژی الکتریکی دارد.

تفاوت انواع باتری موبایل _ عمل تخلیه شدن باتری گوشی نیز عکس همین فرایند است. در اثر واکنش شیمیایی یون های لیتیوم که بین الکترودها هستند، انرژی آزاد می شود. (باتری آیفون)

باتری های موبایل معمولا از جنس نیکل یا لیتیوم ساخته شده اند. البته استفاده از باتری های نیکل منسوخ شده است. امروزه بیشتر از باتری های یونی یا لیتیوم پلیمیری در گوشی های هوشمند استفاده می‌شود.

باتری های دو پایه:

اغلب باتری های گوشی مستطیل یا مربع شکل هستند. در لبه ی باتری سه یا چهار پایه ی طلایی قرار دارد که به آن ها پلیت (Plate) می گویند. اگر باتری دو پلیت داشته باشد یکی از آن ها پایه  ی مثبت و دیگری پایه ی منفی است.

تفاوت انواع باتری موبایل _ وظیفه ی اصلی این پایه ها معرفی باتری موبایل به برد و آی سی های مختلف مثل آی سی تغذیه که تامین مقدار ولتاژ و جریان سی پی یو را بر عهده دارند می باشد. به طور کلی می توان گفت این پایه فرمان کلید پاور را برای روشن شدن گوشی اجرا می کند.

باتری های چهار پایه:

یک نوع دیگر باتری موبایل نیز وجود دارد که به جای دو پایه، چهار پایه دارد. باتری هایی با چهار پایه مانند باتری های سه پایه به همراه پایه ی BTEMP هستند.

وظیفه ی این پایه ها کنترل دمای باتری است. اگر در هنگام شارژ شدن باتری، ورود جریان اضافی به داغ شدن گوشی بیانجامد؛ این پایه ها گرما را گزارش می دهند. (باتری آیفون)

تفاوت انواع باتری موبایل _ در گوشی موبایل های قدیمی این کنترل دما توسط یک NTC که در باتری موبایل موجود بود انجام می شد؛ البته در گوشی های جدید این مقاوت متغیر بر روی برد اصلی جای گرفته است.

تاثیر وزن و اندازه باتری در ابعاد گوشی:

امروزه شرکت های سازنده ی موبایل به ابعاد و اندازه ی قطعات موبایل بسیار توجه دارند. این توجه به قطعات موبایل موجب شده تا سخت افزاری قدرتمندی برای گوشی های موبایل ایجاد شود.

تفاوت انواع باتری موبایل _ امروزه ظرفیت مناسب باتری بسیار مورد توجه ی کاربران موبایل است. اندازه، وزن و ترکیب شیمیایی سه عامل بسیار مهم و تعیین کننده در کیفیت باتری های موبایل است.

کم بودن وزن باتری گوشی در کم شدن وزن نهایی گوشی بسیار اهمیت دارد و همین موضوع یکی از خواسته های کاربران گوشی های هوشمند است.

در گوشی های هوشمند رده بالا و پرچمداران هر برند از باتری هایی با وزن کم، طول عمر بالا و اندازه ای بسیار باریک استفاده می شود که در نتیجه ی آن قیمت تمام شده ی گوشی نیز بسیار بالا می رود.

تفاوت انواع باتری موبایل _ در گوشی های میان رده و پایین رده از باتری های معمولی تر با قیمت مناسب تر استفاده می شود. (باتری آیفون)

تفاوت انواع باتری موبایل
تفاوت انواع باتری موبایل