نحوه تشخیص کابل اصلی آیفون از تقلبی

تشخیص کابل اصلی آیفون

 

تشخیص کابل اصلی آیفون

استفاده از کابل‌های اصلی آیفون برای افزایش طول عمر و سلامت موبایل ضروری است همچنین باعث سالم موندن باتری موبایل ایفون میشود. کابل‌های تقلبی نه تنها برای دستگاه شما خطرناک هستند بلکه به سلامتی شما نیز آسیب می‌زنند و حتی در برخی موارد عواقب قانونی جدی را به دنبال دارند. با تشخیص کابل اصلی و استفاده از انها نیز شارژ باتری خود را بالا نگه دارید.

متأسفانه فروش کابل‌های تقلبی آیفون بسیار رایج است و تشخیص کابل‌های اصلی و تقلبی برای افرادی که آگاهی ندارند، کار سختی است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا کابل‌های آیفون اصلی را از نسخه‌های تقلبی آن تشخیص دهید.

شما پس از خواندن این راهنما می‌توانید به راحتی کابل‌های تقلبی را تشخیص دهید و با خیال راحت کابل‌های اصلی را برای خود تهیه کنید.


خطرات استفاده از کابل‌های جعلی آیفون

استفاده از کابل‌های تقلبی آیفون خطراتی جدی را برای موبایل و حتی سلامت خود شما به دنبال دارد

خطرات احتمالی برای دستگاه کاربر:

سازندگان کابل‌های تقلبی آیفون، استانداردهای کیفی شرکت اپل را رعایت نکرده‌اند، همین باعث می‌شود که در صورت استفاده از آن با این آسیب‌ها و خطرات مواجهه شوید:

 • گرم شدن بیش از حد
 • آسیب دیدن باتری
 • کند شدن شارژ یا عدم شارژ
 •  

خطرات بالقوه برای سلامتی

این کابل‌ها ممکن است حاوی مواد مضری مانند سرب باشند که برای سلامتی شما بسیار مضر است.

 • تحریک پوست
 • عکس العمل های آلرژیک
 • قرار گرفتن در معرض مواد سمی
 •  

عواقب قانونی استفاده از کابل‌های تقلبی

استفاده از کابل‌های تقلبی آیفون عواقب قانونی بالقوه‌ای نیز به دنبال دارد:

 • باطل شدن گارانتی موبایل
 • توقیف کالاهای تقلبی
 • جریمه شدن

در نتیجه استفاده از کابل‌های اصلی آیفون که مطابق با استانداردهای کیفیت اپل هستند بسیار مهم است.


چگونه کابل‌های اصلی آیفون را شناسایی کنیم؟

متقلب‌ها و شرکت‌های تولید کننده کالاهای فیک بسیار باهوش هستند و از روش‌های پیچیده و جدیدی برای کپی برداری استفاده می‌کنند؛ بنابراین شناسایی کابل‌های اصلی آیفون چالش برانگیز است. با این حال، ویژگی‌های کلیدی وجود دارد که برای تشخیص کابل‌های اصلی و تقلبی باید به آنها توجه کنید.

به لوگوی روی کابل دقت کنید

این لوگوی جدیدی است که شرکت آیفون روی محصولات خود چاپ می‌کند؛ اگر محصولات به روز و جدید آیفون را می‌خرید باید توجه کنید که این لوگو روی آن باشد:


تشخیص کابل اصلی آیفون -2تشخیص کابل اصلی آیفون

برخی از تولید کنندگان کالاهای تقلبی، هنوز از لوگوی قدیمی آیفون روی محصولات خود استفاده می‌کنند؛ بنابراین نوع لوگوی چاپ شده روی کالا را به دقت بررسی کنید همچنین میتوانید مقاله کامل اپل در این باره رو مطاله کنید. لوگوی قدیمی آیفون به این شکل است:


ایپد لوگوآیفون لوگو

 

بررسی سری ورودی به موبایل

سری ورودی به موبایل کابل‌های تقلبی جنسی بی‌کیفیت، سیاه و کدری دارند. مانند تصویر زیر:


سری شارژر


اما سری کابل‌های اصلی بسیار با کیفیت و یکدست و زیباست! به راحتی با چشم می‌توانید دو پورت را باهم مقایسه کنید و کابل اصلی را تشخیص دهید. در زیر یک نمونه کابل اصلی را می‌بینید:

شارژر سالم


 

بررسی رابط شارژر

رابط‌های شارژر کابل اصلی آیفون دارای لبه‌های گرد، صاف و صیقلی، طلایی یا نقره‌ای، به صورت تکه‌های جدا از هم و بسیار ظریف و با کیفیت تولید می‌شوند.

شارژر خراب


اما در کابل‌های فیک و تقلبی این رابط‌ها لبه‌هایی نامنظم و گوشه دار، سطح ناهموار و رنگ پریده و زشت هستند. به راحتی با کمی دقت می‌توانید فیک بودن آن را تشخیص دهید.

تشخیص سارژر اصلی 

بررسی طول و عرض

طول و عرض سری ورودی به موبایل کابل‌های آیفون ثابت است و با طول 12 میلی‌متر و عرض 7.7 میلی‌متر عرضه می‌شوند

طول باتریدر کالاهای تقلبی، طول و عرض سری وردی آن به موبایل ثابت نیست و متفاوت است.

ابعاد باتری

 

بررسی شکل Interlocks

Interlocks قسمت USB کابل‌های اصلی آیفون شکلی ذوزنقه‌ای، یکدست و شبیه به هم دارند. مانند تصویر زیر:

کابل بدنه


جنس‌های تقلبی در این قسمت شکلی مستطیلی با زاویه‌های تقریباً 90 درجه دارند که با کمی دقت قابل تشخیص است

نسخه تقلبی


 

بررسی سطح رویه USB

سطح رویه USB شارژر اصلی کاملاً صاف، صیقلی و یکدست است و از جنس بسیار با کیفیتی تولید می‌شود.

سطح یو اس بی


در شارژرهای تقلبی این قسمت به هیچ عنوان صاف نیست و به صورت دانه دانه است. سطح ناهمواری دارد و یا تو رفتگی‌هایی روی آن وجود دارد. اگر کمی به سطح تصاویر زیر دقت و با تصویر بالا مقایسه کنید متوجه تفاوت‌های فاحش آن خواهید شد.

USB


 

بررسی قسمت اتصال USB

این قسمت در کابل‌های اورجینال یک روکش طلایی و براق بسیار با کیفیت دارد.

کیفیت بالا


در شارژرهای فیک آیفون این قسمت نقره است و کیفیت خوبی ندارد.

کیفیت پایین


 

بررسی بسته‌بندی:

در بسته‌بندی کابل اصلی آیفون، شماره مدل، شماره سریال، لوگوی اپل و نام تولید کننده دیده می‌شود و بارکد مربوط به شرکت اپل نیز دارد؛ در بسته‌بندی کابل‌های تقلبی این علائم یا وجود ندارد یا به شکلی تقلبی ظاهر می‌شوند.


بررسی طول کابل:

طول کابل اصلی آیفون ۱ متر است. در صورتی که کابلی با طول بیشتر یا کمتر از ۱ متر دارید، ممکن است تقلبی باشد.


بررسی کیفیت ساخت:

کابل اصلی آیفون از پلاستیکی با کیفیت ساخته شده است و سختی قابل قبولی دارد. در صورتی که کابل شما به شکلی نرم و از جنس پلاستیک کم کیفیت باشد، احتمالاً تقلبی است.


بررسی نوشته‌های روی کابل:

در کابل اصلی آیفون، نوشته‌های روی کابل مانند Apple Lightning، Made for iPhone/iPad/iPod، Designed by Apple in California و … با حروف بزرگ و روشن قابل مشاهده هستند. در کابل تقلبی، کیفیت پایین نوشته‌ها مشخص است و گاهی اوقات نیز اصلاً وجود ندارند.

برزیل

ویتنام

چین


 

تست شارژ:

کابل را به آیفون خود وصل کرده و بررسی کنید که آیا آیفون شما شارژ می‌شود یا خیر؟ سرعت شارژ شدن باتری چقدر است؟ در صورتی که آیفون شما با استفاده از کابل وصل شده شارژ نشد، یا به کندی شارژ شد ممکن است کابل شما تقلبی باشد.


تست سرعت انتقال داده:

در کابل اصلی آیفون، انتقال داده‌ها با سرعت بالا و به صورت پایداری انجام می‌شود. فایلی را از طریق کابل به آیفون خود انتقال دهید و بررسی کنید که آیا با سرعت بالا و به صورت پایدار انجام می‌شود یا نه.


بررسی نور LED:

در برخی از کابل‌های اصلی آیفون، یک نور LED در قسمت سر کابل وجود دارد که هنگام شارژ کردن، روشن می‌شود. این نور باعث می‌شود تا بتوان به راحتی کابل اصلی را از کابل‌های تقلبی تشخیص داد.

بررسی وزن کابل:

کابل اصلی آیفون در حدود ۲۵ گرم وزن دارد. در صورتی که کابلی با وزن بسیار کمتر یا بیشتر از این دارید، ممکن است تقلبی باشد.

تست کابل با برنامه تشخیص کابل:

از برنامه‌هایی مثل “TestM”، “FakeSpot”  و “Apple Cable Detect” برای تشخیص کابل‌های اصلی آیفون استفاده کنید.

بررسی قیمت کابل:

همانطور که می‌دانید، قیمت کابل اصلی بسیار بیشتر از کابل‌های جعلی است. اگر کابل خود را با قیمتی ارزان خریده‌اید باید به اصالت آن شک کنید.

بررسی تعداد رشته‌های داخل کابل:

کابل اصلی دارای 4 رشته داخلی برای انتقال داده و شارژ است. اما کابل‌های جعلی ممکن است با تعداد رشته‌های کمتری عرضه شوند.

استفاده از مولتی متر:

در صورتی که دستگاه مولتی متر دارید، با استفاده از آن جریان انتقالی کابل خود را اندازه گیری کنید. در کابل اصلی، جریان انتقالی باید در حدود 2.2 آمپر باشد.

بررسی سطح کابل:

بافت کابل باید یکپارچه و یکدست باشد. وقتی بافت کابل را لمس می‌کنید کیفیت آن کاملاً مشخص است. همچنین بافت آن به جای پوشش براق، یک روکش مات دارد.

نکاتی برای خرید کابل اصلی آیفون

نکات خرید کابل آیفون را در ادامه بررسی می‌کنیم تا با رعایت این توصیه‌ها از خرید خود مطمئن باشید

سازگاری با دستگاه آیفون:

مطمئن شوید که کابل مورد نظر با دستگاه آیفون شما سازگار است. در غیر این صورت، ممکن است کابل به درستی کار نکند یا به دستگاه آسیب بزند.

کیفیت ساخت:

کابل‌هایی با مواد با کیفیت و محکم‌تر، طول عمر بالایی دارند و احتمال خرابی آن‌ها کمتر است.

سرعت شارژ:

برخی از کابل‌ها سریع‌تر از کابل‌های دیگر شارژ می‌کنند و به اصطلاح Fast sharge هستند. در صورتی که به شارژ سریع نیاز دارید، به دنبال کابل‌هایی با سرعت شارژ بالاتر باشید.

قیمت مناسب:

هرچند که بهتر است برای کابل با کیفیت، هزینه بیشتری پرداخت کنید اما نباید قیمت آن زیادی بالا باشد. بیشترین قیمت نیز همیشه نشان‌دهنده بهترین کیفیت نیست.


خرید کابل اصلی آیفون از فروشگاه‌های معتبر:

با خرید از فروشگاه‌های معتبر خیالتان از خرید محصولی با کیفیت راحت است. سعی کنید از فروشگاه‌هایی خرید کنید که به صورت تخصصی روی فروش کابل‌ها کار می‌کنند برای مثال فروشگاه باتری نو!


خرید کابل اصلی آیفون از باتری نو

ما در فروشگاه باترینو با ارائه خدمات زیر قصد داریم تا شما با آرامش خاطر از خرید خود لذت ببرید، پس شارژر  اپل آیفون خودتون رو از باتری نو سفارش دهید.


ارائه کابل‌های اصل و با کیفیت:

ما تضمین می‌کنیم که تمام کابل‌های فروشگاهمان، از برندهای معتبر و با کیفیت هستند.


قیمت مناسب:

ما تلاش می‌کنیم تا بهترین کابل‌ها را با قیمت مناسب و رقابتی ارائه دهیم.


خدمات پس از فروش:

ما به مشتریان خود خدمات پس از فروش حرفه‌ای را ارائه می‌دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل در فرایند خرید و تحویل و بعد از آن، ما از شما پشتیبانی می‌کنیم و پاسخگوی سوالات شما هستیم.


تحویل سریع:

سفارشات شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده و ارسال می‌کنیم و سعی می‌کنیم به سرعت به دست شما برسد.


تنوع محصولات:

ما کابل‌های متنوعی را برای انواع دستگاه‌ها عرضه کرده‌ایم. از انواع کابل‌های آیفون تا کابل‌های اندروید را در باترینو پیدا می‌کنید.


تجربه خرید آسان:

ما تلاش می‌کنیم تا فرایند خرید را برای شما ساده و آسان کنیم. سفارش دادن در باترینو فقط با چند مرحله آسان امکان پذیر است و می‌توانید در هر زمانی و هر مکانی، خرید خود را انجام دهید.

 

نتیجه گیری

استفاده از کابل‌های اصلی آیفون برای اطمینان از ایمنی و طول عمر دستگاه شما بسیار مهم است. کابل‌های تقلبی نه تنها به دستگاه شما آسیب می‌رسانند، بلکه سلامتی شما را نیز به خطر انداخته و عواقب قانونی را نیز به دنبال دارد همچنین اگر علاقه مند به این نوع مقالات هستید مقاله 5 راه برای شناسایی شارژر اصلی از تقلبی در گوشی هوشمند سامسونگ رو هم مطالعه کنید.

 اگر می‌خواهید از ایمنی و طول عمر بالای آیفون خود مطمئن باشید، همیشه کابل‌های خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید. از خرید کابل از فروشندگان غیر قابل اعتماد خودداری کنید. با رعایت نکات ارائه شده در این مقاله، می‌توانید کابل‌های تقلبی آیفون را به راحتی تشخیص دهید.

MHD
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *